LOT 27
TVÅ LIME-POTS, SYDOSTASIEN, SANNOLIKT VIETNAM CA 1000-1400-TAL
Bronsbehållare för kalk att använda i samband med betel-missbruk. H ca 9 cm. Patina och slitage, i relation till ålder. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona