LOT 62
TVÅ SKÅLAR, KINA YÜAN, CA 12/1300-TAL
Porslin med lotusdekor i relief och gulvit glasyr. D ca 12-15 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydligt ytslitage, obetydliga nagg. Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona