LOT 6
STÅENDE BUDDHA, BURMA ALTERNATIVT MÖJLIGEN THAILAND CA 1880-1920
Trä med förgyllning, röd lack och inlagda glasbitar. H ca 52 cm. Obetydligt slitage, obetydliga skador.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg.
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona