LOT 5
LOCKDOSA OCH KRUKA, KINA MING, 1500-TAL
Porslin med bl.a växtrankor i kobolt. H ca 8 cm. Obetydliga tillverkningsdefekter, obetydliga nagg, obetydligt slitage.
Proveniens: Börje Forssells samling, Göteborg
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona
18 Dec 2018
Sweden, Landskrona