Samling design

ljusstake Illums Bolighus Danmark, mässing, för 3 ljus, höjd 26,5, figurin glaserat stengods, på träsockel, längd 20, burk med lock grönt opalinglas, höjd 13, skulptur man med lagerkrans, patinerad metall, stensockel, höjd 24 (sockelnagg), tändsticksställ grönpatinerad brons, GAB Stockholm, höjd 7, tekanna Mique sent 1900-tal, höjd 17, skålfat med isbjörn höjd 18, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd

07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping

07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping