1: Ägghöna 1900-talets första hälft Estimate: Login
2: Ljuskrona c.1900 Estimate: Login
3: Blombord 1800-talets senare del Estimate: Login
4: Linda Gustavsson Nameth Estimate: Login
5: Spegel med konsolbord rokokostil Estimate: Login
6: Matta Nahavand Estimate: Login
7: Palatsurna Kina Estimate: Login
8: Ljuskrona empirstil Estimate: Login
9: Joan Miró efter Estimate: Login
10: Byrå sengustaviansk c.1800 Estimate: Login
11: Jordglob 1900-talets andra hälft Estimate: Login
12: Kopparstick 1600-tal Estimate: Login
13: Vas Korea Estimate: Login
14: Vilstol sent 1900-tal Estimate: Login
15: Vilstol sent 1900-tal Estimate: Login
16: Oidentifierad konstnär... Estimate: Login
17: Golvfotogenlampa nyrokoko c.1880 Estimate: Login
18: Vinglas 12 stycken "Bror" Estimate: Login
19: Bord orientaliskt 1900-tal Estimate: Login
20: Kandelabrar 1 par 1930-tal Estimate: Login
21: Sekretär senbarock 1700-tal Estimate: Login
22: Peter Dahl Estimate: Login
23: James Sadler England Estimate: Login
24: Alf Ekberg Estimate: Login
25: Bordslampa jugendstil sent... Estimate: Login
26: Anna Palm de Rosa Estimate: Login
27: Sängbord/pottskåp "Västra Ny" Estimate: Login
28: Pierre Forsell Estimate: Login
29: Calle Örnemark Estimate: Login
30: Spetsglas Sverige c.1800 Estimate: Login
31: 1800-tal/c.1900 allmoge Estimate: Login
32: Bokskåp tidigt 1900-tal Estimate: Login
33: Ytterfoder 2 stycken "Ekollon" Estimate: Login
34: Spegel 1900-talets mitt Estimate: Login
35: Oidentifierad konstnär c. 1900 Estimate: Login
36: Armbandsur Certina 18k Estimate: Login
37: Emmafåtöljer 1 par sent 1800-tal Estimate: Login
38: Stolar 6 stycken c.1900 Estimate: Login
39: Halvmånebord 1 par c.1900 Estimate: Login
40: Vinglas 12 stycken "Bror" Estimate: Login
41: Maria Hillfon Estimate: Login
42: Vagga 1800-tal allmoge Estimate: Login
43: Oidentifierad konstnär England Estimate: Login
44: Väggarmatur 1950-tal Estimate: Login
45: Vitvinsglas 12 stycken Estimate: Login
46: Jardinjär art noveau Estimate: Login
47: Bordsfotogenlampa c.1900 Estimate: Login
48: Vas Qingdynastin Estimate: Login
49: Jan Håfström Estimate: Login
50: Ulrica Hydman Vallien Estimate: Login
51: Philip Von Schantz Estimate: Login
52: Skålfat och skål Kina Estimate: Login
53: Hallbord engelsk stil Estimate: Login
54: Matta Afghan Khal galleri Estimate: Login
55: Konfektskål silver Estimate: Login
56: Elisabeth Marie Wild Estimate: Login
57: Kniv Finland 1900-talets mitt Estimate: Login
58: Hans Agne Jakobsson Estimate: Login
59: Hink tidigt 1900-tal Estimate: Login
60: Vägghylla 1900-talets andra... Estimate: Login
61: Alice Nordin Estimate: Login
62: Emil Krantz Estimate: Login
63: Elgitarr Hagström Ultra Swede Estimate: Login
64: Månskensampel c.1900 Estimate: Login
65: Konfektskål på fot silver Estimate: Login
66: Jussi Taipaleenmäki Estimate: Login
67: Paisleysjal c.1900 Estimate: Login
68: Oidentifierad konstnär Estimate: Login
69: Gusty Olsson Estimate: Login
70: Marika Lang Estimate: Login
71: Jesper Ståhl sideboard/skänk... Estimate: Login
72: Takarmatur Louis XVI-stil Estimate: Login