Vas Qingdynastin

Kina 1800-tal, monterad som bordslampa, polykrom emaljdekor, skrivtecken, utanpåliggande dekor av drakar och fohundar, höjd 42, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd (sprickor, lagningar, nedslipad mynning, borrad för el)

07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping

07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping