LOT 240
Spegel
Empire, Sverige. Förgylld, bemålad samt bemålad. Dekor i pastellage. Tvådelat glas. H 124,5, B 61 cm.
Condition: Renoverad med senare glas och bakstycke. Smärre skador på dekoren.
26 Jan 2021
Sweden, Uppsala
26 Jan 2021
Sweden, Uppsala