LOT 913
Veckans auktion
ULRICA HYDMAN-VALLIEN (1938-2018), servisdelar, 8 st, "Tulpan", Kosta Boda
Signerade i dekor samt etikettmärkta. Består av fat 2 st. , selterglas 3 st. , vas, skål, samt assiett. Vasens höjd 26 cm.
Condition report: Bruksslitage. Solk förekommer.
21 Apr 2024
Sweden, Vasteras
21 Apr 2024
Sweden, Vasteras