ULRICA HYDMAN-VALLIEN (1938-2018), servisdelar, 8 st, "Tulpan", Kosta Boda

Signerade i dekor samt etikettmärkta. Består av fat 2 st. , selterglas 3 st. , vas, skål, samt assiett. Vasens höjd 26 cm.

Condition report: Bruksslitage. Solk förekommer.

21 Apr 2024
Sweden, Vasteras

21 Apr 2024
Sweden, Vasteras