LOT 300
Månadsauktion 7 april
Ytterfoder 2 stycken
Gustavsberg sent 1800-tal, polykrom dekor delvis förgylld, höjd 17/18, diameter 19/18, proveniens: storsamlaren Leif Jonsson, Vaggeryd (bruksslitage)
07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping
07 Apr 2024
Sweden, Jonkoping