0148: CORNELIO NEPOTE (110-25 a.C.)... Estimate: Login
0150: DANTE ALIGHIERI (1265-1321) -... Estimate: Login
0151: DANTE ALIGHIERI (1265-1321) -... Estimate: Login
0152: DANTE ALIGHIERI (1265-1321) -... Estimate: Login
0153: DANTE ALIGHIERI (1265-1321) -... Estimate: Login
0154: DE LAMA, Giuseppe (1757-1833)... Estimate: Login
0156: ESOPO (620-564 a.C.) - Aesopi... Estimate: Login
0158: FENELON, François de Salignac... Estimate: Login
0161: GÓNGORA ALCASAR E... Estimate: Login
0162: HAMPDEN, Robert Trevor... Estimate: Login
0164: LAFOSSE, Philippe-Etienne... Estimate: Login
0166: [LEGATURA QAJAR in llaqué del... Estimate: Login
0168: [BINDING] - MORERI, Louis... Estimate: Login
0170: [BINDING] - OLIVIER Eugène... Estimate: Login
0171: LUCIANO DI SAMOSATA (120-192... Estimate: Login
0172: MELA, Pomponio (I sec. d.C.) -... Estimate: Login
0173: [MILANO - GRIDE] - Compendio... Estimate: Login
0178: MONTI, Vincenzo (1754-1828) -... Estimate: Login
0179: NEGRI, Cesare Milanese... Estimate: Login
0180: OMERO - Homerou Hymnos eis ten... Estimate: Login
0181: ORAZIO FLACCO (65-8 a.C.) -... Estimate: Login
0187: PLAUTO (250-184 a.C) -... Estimate: Login
0188: PLAUTO (250-184 a.C) - Ex... Estimate: Login
0189: POLIDORI, Valerio (XVI sec.) -... Estimate: Login
0190: RACINE, Jean Baptiste... Estimate: Login
0192: SAN GIROLAMO (347-420 d.C.) -... Estimate: Login
0193: TASSO, Torquato (1544-1595) -... Estimate: Login
0194: TASSO, Torquato (1544-1595) -... Estimate: Login
0197: THOMAS A KEMPIS, Saint... Estimate: Login
0209: [FASCISMO] - Manifesto dei... Estimate: Login
0212: MANZONI, Alessandro... Estimate: Login
0213: NAPOLEONE Bonaparte... Estimate: Login
0215: PORTA Carlo (1775-1821). Il... Estimate: Login
0216: PUCCINI, Giacomo (1858-1925) -... Estimate: Login
0221: VERDI, Giuseppe (1813-1901) -... Estimate: Login
0222: VERDI, Giuseppe (1813-1901) -... Estimate: Login
0226: DALI, Salvador (1904-1989) -... Estimate: Login
0227: DALI, Salvador (1904-1989) -... Estimate: Login
0228: [FUTURISMO] - CANGIULO... Estimate: Login
0232: RAUSCHENBERG, Milton Ernest... Estimate: Login