1: Vinglas, barock, Böhmen... Estimate: Login
2: Kanna med värmeinsats, silver... Estimate: Login
3: Herrarmbandsur, Omega... Estimate: Login
4: Kandelaber, sengotisk... Estimate: Login
5: Skålfat, Kina, Guangxu Estimate: Login
6: Flaska, 16/1700-tal Estimate: Login
7: Jack Grafström (f.1931) Estimate: Login
8: Herrarmbandsur, Omega, Genève... Estimate: Login
9: Vinglas, barock, Böhmen... Estimate: Login
10: Figurin, "Pippi Långstrump"... Estimate: Login
11: Supsked i silver, Lucas... Estimate: Login
12: Olle Baertling (1911-1981) Estimate: Login
13: Spegel, rokoko, 1700-talets... Estimate: Login
14: Vinglas, Schlesien, 1700-tal Estimate: Login
15: Kaffeservis 3 delar, silver... Estimate: Login
16: Fickur i 14k, Omega Estimate: Login
17: Lockpokal, barock, Böhmen... Estimate: Login
18: Vinglas, barock, Tyskland... Estimate: Login
19: Spindelur, V.Noon, Ashby... Estimate: Login
20: Värja med karolinsk klinga Estimate: Login
21: Anders Zorn (1860-1920) Estimate: Login
22: Dryckeskanna med silverlock... Estimate: Login
23: Kaffeservis 3 delar... Estimate: Login
24: Spegel, sengustavianskt... Estimate: Login
25: Tekoppar med fat 6st... Estimate: Login
26: Potpurriurna, Strömbäcks... Estimate: Login
27: Ymnighetshorn, sterlingsilver... Estimate: Login
28: Isaac Grünewald (1889-1946) Estimate: Login
29: Vinglas, 1700-tal Estimate: Login
30: Halsband i 18k Estimate: Login
31: Kandelabrar ett par... Estimate: Login
32: Serveringskanna i... Estimate: Login
33: Fickur i 14k, Movado Estimate: Login
34: Flaska, 16/1700-tal Estimate: Login
35: Golvvas, "Paprika", Anna Lisa... Estimate: Login
36: Supsked i silver, Andreas... Estimate: Login
37: Carl Skånberg (1850-1883) Estimate: Login
38: Ljusstake, troligen Kosta... Estimate: Login
39: Ragnar Persson (1905-1993) Estimate: Login
40: Ytterfoder, jugend, Rörstrand... Estimate: Login
41: Flaska, 1700-tal Estimate: Login
42: Herrarmbandsur, Breitling Estimate: Login
43: Spetsglas, 1700-talets senare... Estimate: Login
44: Tårtspade, Sverige, 1700-tal Estimate: Login
45: Fat, Kina, 1800-tal Estimate: Login
46: Spegel, transition... Estimate: Login
47: Vinglas ett par, Tyskland... Estimate: Login
48: Vinglas ett par, Tyskland... Estimate: Login
49: Ljusstake, troligen Kosta... Estimate: Login
50: Skålfat, Kina, 1900-tal Estimate: Login
51: Skrin, allmoge, daterat 1803 Estimate: Login
52: Karaff, 1800-tal Estimate: Login
53: Plakett, Kina, 18/1900-tal Estimate: Login
54: Tårtspade, rokoko, 1700-tal Estimate: Login
55: Cigarrsnoppare, silver, Thune... Estimate: Login
56: Noh mask, Japan, 1800-tal Estimate: Login
57: Bägare, Tyskland, barock... Estimate: Login
58: Vinsil i sterlingsilver... Estimate: Login
59: Herrarmbandsur, Omega, 18k... Estimate: Login
60: Brännvinstunna, 1800-talets... Estimate: Login
61: Ölgås, allmoge, Norge, daterad... Estimate: Login
62: Kandelabrar ett par, omkring... Estimate: Login
63: Starkvinsglas, Tyskland... Estimate: Login
64: Handväska, Gucci, Italien... Estimate: Login
65: Knotskål, allmoge, daterad 1763 Estimate: Login
66: Supsked i silver, Molde... Estimate: Login
67: Vinglas, barock, 1700-tal Estimate: Login
68: Vas, "Paprika", Anna Lisa... Estimate: Login
69: Brännvinstunna, 1700-talets slut Estimate: Login
70: Vindflöjel, daterad 1803 Estimate: Login
71: Ölglas, 1700-tal Estimate: Login
72: Bolle, allmoge, Norge, daterad... Estimate: Login